Wielka Wymiana Książkowa – IV edycja. Podsumowanie

Dziesięć dni temu zakończyła się czwarta edycja Wielkiej Wymiany Książkowej organizowanej przez Magdę z www.savethemagicmoments.pl i Dagmarę z www.socjopatka.pl. O co w niej chodziło możecie przeczytać w tym poście.

Nie spodziewałam się, że całej akcji będą towarzyszyły takie emocje! Nagle okazywało się, że ktoś ma książkę, której się bardzo chce i trzeba walczyć, składać propozycje, myśleć i kombinować. Do tego czas – przecież może się okazać, że ktoś inny też marzy o tej książce i pierwszy trafi w gust posiadacza! Oj działo się, działo…

Na początku nie byłam pewna jak to się potoczy, co chwila okazywało się, że książki które bym chciała już mają nowych właścicieli, albo w mojej kolekcji nie ma nic interesującego dla wymieniających. Duża część zbiorów kompletnie nie trafiała w mój gust i byłam trochę zawiedziona. Jednak uczestnicy się rozkręcili, zaczęły pojawiać się nowe zestawy, zdarzało się, że ktoś chciał jakąś książkę ode mnie tak bardzo, że dorzucał co chwila nowe propozycje i raz dwa moje książki się rozeszły, a nawet dorzuciłam dwie dodatkowe.

Co ciekawe – wśród książek u jednej z uczestniczek wypatrzyłam książkę, którą próbowałam zdobyć od jakiegoś czasu, ale była właściwie niedostępna. Nie spodziewałam się jej na tej wymianie – i przyszło mi walczyć o nią jak lwicy (no prawie). Po dosyć długich negocjacjach Poza błękitem. Auobiografia Nuno Gomes i Olo Sava trafiła do mnie. Czemu tak mi na niej zależało? Część z was wie, że jestem nurkiem i instruktorem nurkowania, co więcej pracowałam tam, gdzie Nuno bił rekordy, czyli w pięknym Dahab nad Morzem Czerwonym. To książka pełna miejsc i ludzi których znam i lubię. To była książka zaskoczenie numer 1.

Zaskoczenie numer 2. Awantury arabskie Kornela Makuszyńskiego. Kto z was wiedział, że napisał on taką książkę? No właśnie. Nie wznawiano jej od ponad 20 lat, to taka perełka, którą warto przeczytać, całkiem inna niż znana chyba wszystkim Awantura o Basię.

Zaskoczenie numer 3. Książka, która mi mignęła w stosiku właścicielki i niespecjalnie zainteresowała. Jednak wspomniana właścicielka bardzo chciała jednej z moich książek, podrzucała mi ciągle nowe propozycje i na tyle spodobałą mi się jej determinacja, że postanowiłam sięgnąć po coś z jej pierwotnego stosiku. Jako podróżująca mama wybrałam Przez pół świata. Mama z synem w podróży Hanny Bauty i jak już rozpakowałam wszystkie otrzymane ksiażki (tak – składałam przesyłki na stosiku, który rozpakowałam dopiero gdy już wszystko dotarło, zrobiłam sobie taki dzień dziecka, a co!), to zaczęłam czytać i naprawdę miło się zaskoczyłam.

Być może inne zaskoczenia pojawią się, gdy zacznę czytać pozostałe książki, i na pewno o tym napiszę. I na pewno wezmę udział w kolejnej wymianie. Może też się przyłaczycie?

1 thought on “Wielka Wymiana Książkowa – IV edycja. Podsumowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *