Tadam!

Już jakiś czas temu, w Poznaniu, odbyły się Targi Książki dla Dzieci. Bardzo chciałam jechać, ominęły mnie w zeszłym roku, więc w tym nic nie mogło mi przeszkodzić. Iiii.. Nieco się zawiodłam. Niewykluczone, że problem w tym, że była to sobota, no ale jednak. Było tłoczno, ciasno, ciężko było dopchnąć się do stanowisk z książkami, nie mówiąc o postaniu chwilę w jednym miejscu i przeglądaniu książek, zwłaszcza z dzieckiem. Odczułam pewien niedosyt, brakowało mi kilku wydawców, nie było efektu „WOW” na jaki liczyłam. Nie wyszłam jednak stamtąd z pustymi rękami (a jakbym miała taką możliwość wyszłabym z jeszcze pełniejszymi).

I właściwie miałam o tym wydarzeniu nie pisać – bo wolę pisać o rzeczach fajnych – ale o jednym stanowisku muszę Wam powiedzieć! Było to dla mnie odkrycie ogromnie pozytywne i chociażby z tego względu nie żałuję, że się na targi wybrałam. Stanowisko to znajdowało się nieco na uboczu, było niespecjalnie zatłoczone, ale – rety! Jak to możliwe, że nie trafiłam na ich książki wcześniej!? Kupiłam dwie. Oczy chciały więcej. Do tego bardzo sympatyczna obsługa, opowiadająca o książkach, podsuwająca propozycje. Brawo! Oto moje dwie zdobycze, którymi nadal, po tych paru miesiącach, jestem zachwycona:

Pan Elegant Lis to książka z serii Mój pierwszy komiks, przewidzianej dla najmłodszych dzieci. Do oglądania, do czytania, na sztywnych kartkach (szkoda, że nie z zaokrąglonymi rogami, ale to szczegół), to już trzecia w serii, ale Pyza wybrała właśnie tę. Jak to w komiksie – tekst jest prosty i jest go niewiele (ale w sam raz), a moją uwagę od razu zwróciły ilustracje – nieco uproszczone, nawiązujące do motywów ludowych. Widzicie te wycinanki? Te kwiaty? Cudo!

Druga książka, skierowana do nieco starszych dzieci, to Kacper w operze. Dla mnie, miłośnika opery – piękna rzecz. Wprowadza podstawowe terminy związane z operą i przygotowuje dziecko do pierwszego przedstawienia. Przyjemnie się czyta – również na głos! Przyjemnie ogląda. Z niecierpliwością czekam na następne przygody Kacpra.

Cały czas obserwuję to, co w wydawnictwie się dzieje i przy niemal każdej zapowiedzi pojawia się myśl „Muszę to mieć!”. Szaleństwo!

Książka 1: Pan Elegant Lis
Autor: Adam Święcki
Wydawnictwo: Wydawnictwo TADAM

Książka 2: Kacper w operze
Autor: Adam Święcki
Wydawnictwo: Wydawnictwo TADAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *