Podróż do krainy wyobraźni

Czy już mówiłam, że mam bzika na punkcie książek ilustrowanych? No mam. I dobrze mi z tym!

Fala się Wam spodobała, więc pokaże Wam dzisiaj inny skarb z Pyzy i mojej kolekcji. Słyszeliście kiedyś o Medalu Caldecotta? Jeśli nie to koniecznie to nadróbcie, na przykład zaglądając tutaj. W skrócie jest to nagroda przyznawana autorom najciekawszych książek ilustrowanych dla dzieci, napisanych w języku angielskim i wydanych w Stanach Zjednoczonych. To skarbnica pięknych książek zza oceanu. Miałam przyjemność przez jakiś zajmować się tymi nagrodami w pracy (praca marzenie, co?), i właśnie wtedy odkryłam kilku cudownych autorów. I mimo, że mój zakres obowiązków w pracy już dawno się zmienił, nadal bacznie obserwuję co się tam dzieje. Jednym z tych autorów jest Aaron Becker, wyróżniony w 2014 roku (zwycięzcą została wtedy pięknie ilustrowana książka Locomotive, do której tekst i ilustracje stworzył Brian Floca – ją też na pewno niedługo Wam pokażę).

Wróćmy jednak do Aarona Beckera i jego wyróżnionej książki, czyli Journey (Podróż). Podobnie jak w przypadku Fali nie będę dużo pisać. Wolę pokazać Wam kilka ilustracji. Pozwolę sobie tylko przetłumaczyć krótki wstęp znajdujący się na skrzydełku obwoluty.

„Samotna dziewczynka rysuje magiczne drzwi na ścianie swojej sypialni i ucieka przez nie do świata pełnego cudów, przygód i niebezpieczeństw. Z czerwonym pisakiem w dłoni tworzy łódź, balon i latający dywan, który niesie ją w spektakularną podróż w nieznane. Gdy zostaje uwięziona przez groźnego cesarza uwolnić ją może jedynie akt wielkiej odwagi i dobroci. Czy zaprowadzi ją także do domu i tam, gdzie pragnie podążyć jej serce?”

Piękne, prawda?

Książka: Journey
Autor: Aaron Becker
Wydawnictwo: Candlewick Press

 


Jeśli podoba Ci się ten wpis – powiedz mi o tym! Napisz komentarz, polub na FB, dzięki temu będę wiedziała, że mam dla kogo pisać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *