Pokolorujmy im wakacje!

Jadę na wakacje! Jak fajnie! Nareszcie będę w miejscu, gdzie codziennie będę mieć co jeść, co ubrać, gdzie nie będzie nade mną wisiało widmo wojny i biedy. Będzie tam bieżąca woda w kranie i jezioro za oknem. Będziemy się kąpać, jeździć na wycieczki… Całe dwa tygodnie!!!

Jak się domyślacie to nie o mnie. Ja to wszystko mam na codzień. Ale… nie każdy ma. To smutna rzeczywistość, zwłaszcza gdy dotyczy dzieci. Na szczęście są dobrzy ludzie, którzy pomagają, starają się chociaż na chwile odmienić los. Niedaleko odemnie co roku organizowne są wakacje dla dwadzieściorga dzieci z Ukrainy z tych najbiedniejszych rodzin. Fajnie co? Pewnie, że fajnie! Trochę smutniej, gdy okazuje się, że te dzieciaki przyjeżdżają tu nie mając niemal nic. Dosłownie NIC. Bywało, że jak grupa przyjeżdżała trzeba było szybko pędzić do sklepów i kupować podstawowe ubrania, bieliznę. Na szczęście są wokół dobrzy ludzie, którzy pomają sfinansować te podstawowe wydatki.

Te rzeczy są ważne, nawet bardzo, ale chciałabym w tym roku podarować tym dzieciakom coś więcej. I dlatego proszę Was o pomoc. Pokolorujmy ich świat! Pomożecie?

Chciałabym zebrać trochę artykułów papierniczych, kolorowanek, pisaków, kredek, farb, zestawów kreatywnych. Ja podejmę się zabrania tego wszystkiego do dzieciaków i udokumentowania całości. Poprowadzę też dla nich warsztaty plastyczne.

Dzieciaki są w wieku 12-15 lat (młodsze często źle znosiły tak daleką podróż i rozłąkę z rodzicami). Przyjeżdżają w sierpniu. Dlatego chciałabym wszystko zebrać do końca lipca. To dwa tygodnie. Aż. I tylko.

Co mogę Wam zaoferować w zamian? Co najmniej dwie notki na blogu – podsumowanie zaraz na początku sierpnia, jak już będę miała co podsumowywać i drugą – z relacją z przekazania materiałów.

CO?

Kolorowanki (takie dla starszych dzieciaków), megakolorowanki
Pisaki, kredki, farby, ołówki, węgiel do rysowania, itp.
Papiery do rysowania, malowania, kleje
Wszelkiego rodzaju zestawy kreatywne (do wycinania, wyklejania, szycia – tworzenia!)
Filce, mozaiki, bibułki do robienia kwiatów – co lubicie robić?

POMYSŁY!!!

Może macie pomysł na zajęcia jakie mogłabym poprowadzić? Czego nauczyć? Co pokazać, jeśli chodzi o prace plastyczne?
Bo pomysł mam ale może ktoś ma lepszy?

JAK?

Napiszcie do mnie, a podam adres pod który będziecie mogli wysłać to, co chcecie podarować. Każdą przesyłkę sfotografuje i opiszę, żebyście mieli pewność, ze dotarła do mnie, a potem do dzieciaków. Po przekazaniu poproszę opiekuna dzieciaków, żeby sprawdził i potwierdził listę wszystkich otrzymanych rzeczy.
A pomysły możecie podsuwać w komentarzach, prywatnych wiadomościach – obiecuję – wszystkie przeczytam!

DO KIEDY?

Dzieciaki przyjeżdżają na początku sierpnia, więc do końca lipca dobrze by było mieć wszystko zebrane i gotowe.

 

Kto się przyłaczy? Kto pomoże pokolorować ich świat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *