#Klasyka dla smyka

Dużo zamieszania w MaMólowym światku, oj dużo. Ale dzisiaj wszystko musi poczekać. Bo dzieją się Dobre Rzeczy.

Dwoje fajnych ludzi: Dagmara (czyli Socjopatka)  i Radek (czyli Osinskipoludzku) wymyśliło, że można by podarować dzieciom z domów dziecka nieco książkowej radości, zachęcić do czytania, pobudzić pasję do słowa pisanego. Tak narodziła się akcja #KlasykaDlaSmyka, której pierwsza edycja właśnie dobiega końca.  W ramach projektu blogerzy (i nie tylko) pomagają zebrać pakiety książek, rozsyłane później do domów dziecka. Nieprzypadkowych domów – bo domów wskazanych przez czytelników naszych blogów – a więc i Wy możecie coś podpowiedzieć wpisując nazwę placówki w komentarzu od postem!

Wszystkie książki, przekazywane dzieciakom są nowe, bo o ile te stare mają oczywiście swój urok, to jednak obcowanie z nowiutką książką prosto ze sklepu, bycie pierwszą osobą, która ją czyta, to wyjątkowe doznanie, dodatkowa szczypta magii, dzięki której lektura smakuje jeszcze lepiej. Przyznajcie się, też lubicie nowe książki! Zapach farby? Czyściutkie, niepozaginane kartki? No właśnie!

 

 

Poniżej znajdziecie zdjęcia pakietów, które będą przekazane dzieciakom w tym miesiącu.  Jest tam i coś od MaMóla i Pyzy 🙂 Jak myślicie? Gdzie mamy je wysłać?

 


#KlasykaDlaSmyka

kwiecień 2017


 

PAKIET NR 1: Od Adrianny z bloga www.eratoczyta.pl. Adrianna napisała tak: Książki są podarunkiem ode mnie i mojej rodziny, „Niepowszedni” od autorki- Pani Justyny Drzewickiej, a także część książek przekazała Ewelina Kania oraz Lucyna i Robert Stachyra.


PAKIET NR 2: Od Magdy, która prowadzi bloga www.savethemagicmoments.pl. Magda wraz z dziewczynami ze swojej grupy FB „Przeczytaj i podaj dalej” uzbierała książki, które, jak ustaliliśmy, zostaną przyznane w ramach akcji dziewczynom z poprawczaka (ponieważ dostaliśmy taką prośbę, a akcja jest po to, żeby uszczęśliwiać potrzebujących).


PAKIET NR 3: Od Magdy z bloga www.tosimama.blogspot.com.


PAKIET NR 4: Od Doroty z bloga https://100stronnagodzine.wordpress.com/.


PAKIET NR 5: Od Amelki z MojaPółka oraz Dyrekcji Przedszkola „Tęczowa chatka” z Wrześni.


PAKIET NR 6: Od Kasi z bloga YellowPear i anonimowego sponsora.


PAKIET NR 7: Od Madzi z bloga www.lekkaprzesada.pl.


PAKIET NR 8: Od Magdy i jej rodziny (prowadzą sklep www.indiaonline.pl). Część dochodów z ostatniego miesiąca, zdecydowali się przeznaczyć na książki dla dzieci w ramach naszej Akcji.


PAKIET NR 9: Od Kamili z bloga www.psychomologia.pl.


PAKIET NR 10: Od mieszkańców parafii pw. św Urszuli w Lichnowach i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Wszystko za sprawą i dzięki działaniom Kamili z bloga www.psychomologia.pl.


PAKIET NR 11: Od Moniki z bloga www.niemieckizpasja.blogspot.com.


PAKIET NR 12: Od Marty z bloga www.zafascynowanazyciem.pl. Książki zostały podarowane przez uczniów szkoły podstawowej w Krzętowie.


PAKIET NR 13:  Od  Mamóla książkowego, czyli od nas :)!


PAKIET NR 14: Od Kapitana Nauki. Wydawnictwo przekazało swoją paczkę za pośrednictwem Gabrieli z bloga www.wyrodna.com.


PAKIET NR 15: Książki od Mariusz GrubińskiWydawnictwo Sofijka.


PAKIET NR 16:  Książki, które przekazała Poczta Książkowa za pośrednictwem Zuzanny z bloga www.szufladopolka.blogspot.com.
 

PAKIET NR 17:  Od wydawnictwa EneDueRabe, które pozyskała dla akcji Marta z blogawww.rudymspojrzeniem.pl.

 


Jeśli chcecie pomóc, albo po prostu być na bieżąco z Akcją – zajrzyjcie na KlasykaDlaSmyka  na FB.

 

I koniecznie napiszcie w komentarzach jakie domy dziecka moglibyśmy obdarować!

 

 

 

 

15 thoughts on “#Klasyka dla smyka

  1. Dokładnie! Dzieci zasługują na nowe rzeczy, nie tylko używane. Dlatego tak bardzo zależy nam, żeby dostały tylko nowe książki. Niech wiedzą, że zostały one kupione z myślą o nich. :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *